Nakvynės namai – poreikis didėja

      Mažeikių nakvynės namai, įsikūrę Sodų g. 7, taip vadinamame „Titanike“, nekelia pasitikėjimo ir noro juose gyventi, o ir viduje patalpos seniai reikalauja remonto. Be to, juose jau trūksta vietų norintiems čia apsigyventi. Rugsėjo pabaigoje vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta imtis šios problemos sprendimo.

Teikia paslaugas

Kaip teigia Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus

vyriausiasis specialistas Rustamas Safar-Zadė, Mažeikių rajono nakvynės namai yra biudžetinė įstaiga, kurios savininkė yra Mažeikių rajono savivaldybė. Šiuo metu įstaigoje dirba 13 darbuotojų, jų skaičiaus didinti neplanuojama. Čia teikiamos bendrosios ir socialinės priežiūros (laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo Nakvynės namuose) paslaugos Mažeikių rajono gyventojams, išėjusiems iš įkalinimo, socialinės ir reabilitacijos įstaigų, pataisos namų, ir kitiems Mažeikių rajono gyventojams, kurie prarado būstą arba dėl smurto, kitokios prievartos laikinai pasitraukė iš gyvenamosios vietos arba jos niekada neturėjo, asmeninės higienos paslaugas asmenims, kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali (neturi galimybės) pasirūpinti savo higiena.

      Nakvynės namų internetinėje svetainėje pasakojama, jog Mažeikių rajono nakvynės namų darbuotojai stengiasi, kad Nakvynės namai būtų laikina stotelė, mažytis prieglobstis bėdon patekusiam žmogui ir kad pro šitų namų langus žmogus kitomis akimis pažvelgtų į gyvenimą.

      Įstaiga įkurta 1993 m. sausio 1 d., joje yra 40 gyvenamų vietų, iš jų: 24 vyrams, 12 moterims ir 4 trejų parų. 

Globotiniams teikiamos socialinės paslaugos: informavimas ir konsultavimas;tarpininkavimas ir atstovavimas;apgyvendinimas;minimalių buitinių ir asmeninės higienos organizavimas;kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas;esant poreikiui, sveikatos priežiūros ir apsaugos organizavimas;kitos paslaugos, reikalingos asmenims pagal jų savarankiškumo lygį.

Nakvynės namuose vykdoma narkomanijos prevencijos programa, kurios tikslas – sumažinti su narkotikų vartojimų ir rizikinga elgsena susijusias medicinines, socialines, ekonomines, teisines pasekmes visuomenei ir asmeniui.

Reikalauja remonto

Pasak įstaigos direktoriaus Antano Krivicko, įstaiga įsikūrusi senos statybos pastate, kuris visai neatitinka įstaigai keliamų reikalavimų: „Grindys, sienos, lubos susidėvėjusios, langai mediniais rėmais, nesandarūs, sutrūniję, elektros instaliacija pasenusi. Patalpos nepritaikytos žmonėms su negalia. Inventorius ir baldai pasenę, todėl verkiant reikia kažką daryti, kad žmonėms bent kiek jaukiau čia būtų gyventi.“

      Direktoriui pritarė ir skyriaus vyriausiasis specialistas: „Pagrindinės socialinių paslaugų infrastruktūros Mažeikiuose spręstinos problemos yra vietų trūkumas ir teikiamų paslaugų kokybė. Šiuo metu Nakvynės namuose yra 40 gyvenamų vietų, iš jų: 24 vyrams, 12 moterims ir 4 trejų parų. Paslaugų poreikis didesnis – reikia apie 50 gyvenamųjų vietų. Paslaugas teikia kvalifikuoti specialistai ir darbuotojai, tačiau patalpų ir jose esančio inventoriaus būklė kritiška, didžioji dalis patalpų nebuvo remontuotos nuo įstaigos veiklos pradžios (1993 m.). Labdaros fondų lėšomis buvo atnaujintas bendrasis kambarys – skaitykla, kelios administracinės, WC patalpos ir virtuvė 1-ame aukšte. Gyvenamųjų patalpų ir paslaugų teikimo patalpų (virtuvės, skalbyklos) bei koridorių grindys, sienos, lubos susidėvėjusios, langai mediniai, nesandarūs, elektros instaliacija pasenusi. 3-iame aukšte esančių WC būklė kritiška, pastate nėra neįgaliesiems pritaikytų WC. Gyvenamosiose patalpose esantys baldai (lovos, spintelės, sieninės spintos) a visiškai susidėvėję, skalbykloje esanti skalbimo įranga taip pat sena.“

Numatoma atnaujinti 

Atsižvelgiant į visas šias problemas, imtasi jas spręsti. Žadama plėsti socialinių paslaugų infrastruktūrą ir pagerinti jų teikimo kokybę, pirmiausia atitinkant minimalius higienos normų reikalavimus.

Pasak R. Safar-Zadė, numatoma atnaujinti 17 gyvenamųjų patalpų pastato 1-ame ir 3-iame aukštuose kur gyventų po 3 žmones, ir aprūpinti naujais baldai. Taip pat planuojama atnaujinti virtuvės, skalbyklos ir WC patalpas 3-iame aukšte, įrengti neįgaliesiems pritaikytą WC pirmame aukšte, atnaujinti koridorius, įsigyti naują skalbimo, džiovinimo įrangą, lentynas skalbiniams, šaldytuvą.

      Ypač svarbu tai, specialisto teigimu, kad patalpos bus pritaikytos neįgaliųjų poreikiams – prie įėjimo į pastatą bus įrengtas pandusas, o 1-ame aukšte įrengtas naujas WC, pritaikytas neįgaliesiems.

     

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode