Aš nerašyti negaliu

Lapkričio 24 d. Mažeikių viešojoje bibliotekoje vyko Dariaus Rekio eilėraščių knygos „Pražydusios klumpės“ pristatymas. Koncertavo Vilhelmina Imbrienė ir Danguolė Juškienė.

Plataus akiračio asmenybė

Poetas, rašytojas, mokslininkas ir visuomenininkas D. Rekis gimė Alselių kaime, Joniškio rajone, užaugo Ventos kaime, Akmenės rajone. 2001 m. baigęs Ventos vidurinę mokyklą (dabar gimnazija), įstojo į Klaipėdos universitetą. Baigęs visas tris studijų pakopas ir apgynęs socialinių mokslų edukologijos krypties disertaciją, šiuo metu dirba universiteto Studentų reikalų skyriaus vedėju. 2011 m. išleido poezijos rinktinę „Pasislėpusios saulės šviesoj“, 2014 m. – pasaką jaunimui „Viską susapnuoti dar kartą“, kuri Klaipėdos Metų populiariausios knygos rinkimuose užėmė antrąją vietą. Šiais metais autorius pristato skaitytojams naują eilėraščių knygą „Pražydusios klumpės“.

Kūryba – jausmų atspindys

Užbėgant įvykiams už akių, norisi pasakyti, kad D. Rekio kūryba labai nuoširdi ir atvira. Poetas su savimi bei skaitytoju šneka paprasta ir lengvai suprantama poetine kalba. Nors rašytojas jau penkiolika metų gyvena Klaipėdoje, bet atrodo, kad didmiestis kūrėjo nesugadino. „Miesto gatvės, šurmulys ir namų blokai manęs nežavi. Labiau mėgstu būti prie jūros ir gamtoje. Eilėraščių specialiai nekuriu, jie gimsta spontaniškai. Knygą, kurią jums šiandien pristatau, sudaro keturi skyriai: „Nuskintų gėlių alėja“; „Bruzdesys smėlyje“; „Baltos boružės šešėlis“ ir „Duonos trupiniai“. Skyriai turi savo jausminį išskirtinumą, o eilėraščiuose tarytum atsispindi kaimiškos spalvos ir simboliai. Kiekviename mūsų gyvena praeitis, o kūryboje ji atsispindi kaip kažkokių mielų vertybių palikimas ir gražūs prisiminimai“, – sakė D. Rekis.

Ne vienas susitikimo dalyvių pastebėjo, kad poeto skaitomos eilės privertė dar labiau pajausti natūralų, o ne miesčioniškai nupigintą ir į madingą leksiką įspraustą pristatomos poezijos spinduliavimą bei geriau suprasti patį autorių. Pasirodo, kad D. Rekys dar ir puikus skaitovas. Mažeikiškis J.Kukštas pastebėjo, kad poeto tekstus dėl jų prasmės ir skambėjimo gal būtų galima net panaudoti giesmėms. Kažkam pasirodė, kad tekstus reiktų išversti į užsienio kalbą ir pristatyti plačiau.

Mintys tyloje

Rašytojo pagrindinė veikla susijusi su moksliniais tyrimais, bet kūrybai tokia veikla netrukdo, nes jis tobulėja kaip žmogus. D. Rekis užsiima ir visuomenine veikla. LNK televizijos projekte „Supermiestas“ jis buvo Klaipėdos miesto komandos štabo narys.

Poezijos ir romanų rašymas yra tik vienas veiklos etapų, po to seka papildoma veikla – lėšų ieškojimas, leidybiniai reikalai ir derinimai. Leisti knygas finansiškai neapsimoka, iš poezijos mažai kas gali išgyventi. Juo labiau, kai maža šalis, maža auditorija ir rinka. „Bet aš nerašyti negaliu, todėl ir kuriu“, – sakė D. Rekis.

Pasibaigė dar vienas jaukus vakaras, surengtas Viešojoje bibliotekoje. Kažkas įsigijo autoriaus knygų ir autografą, o kažkam gal įstrigo poeto eilėraščio „Duobė“ eilutės: „Vis klausiam: Kas būtų? Kas bus dar? / Vis ieškome to, ko nežinom.“

Vytas ALEKNAVIČIUS

Autoriaus nuotr.              

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode