2021 m. kelionės: užsakomieji skrydžiai sugrįžo į priešpandeminius laikus

sugri2021 m. išliko sudėtingi aviacijos sektoriui dėl vis dar vyraujančios pandeminės situacijos visame pasaulyje. Plintančios naujos viruso atmainos kėlė nemažai iššūkių, o veiklą vykdyti teko didelio neapibrėžtumo sąlygomis. Vis dėlto turizmo ir aviacijos ekspertai pastebi, kad šių metų antroje pusėje užsakomųjų skrydžių rinka pasiekė prieš-pandeminius rodiklius ir atsigavimas šiame segmente įvyko.

Jaučiamas atostogautojų noras keliauti

Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas teigia, kad užsakomųjų skrydžių ir keleivių srautai Lietuvos oro uostuose savo piką pasiekia atostogų metu – nuo balandžio iki vėlyvo spalio. Tokios tendencijos, pasak jo, pastebimos jau ne pirmus metus – didesni keliautojų srautai atostogų metu buvo matomi tiek 2019 m., tiek 2021 m., kai aviacijos sektorius ėmė sparčiai atsigauti.

„2021 metais užsakomaisiais skrydžiais skraidančių keleivių skaičiai kai kuriais mėnesiais buvo beveik identiški prieš-pandeminiams 2019 metams. Pavyzdžiui, šių metų liepą fiksavome viso 66 tūkst. keleivių, tuo tarpu 2019 metų liepą šis skaičius siekė 68 tūkst. Šį rugpjūtį šį tendencija dar labiau ryškėjo, užsakomaisiais reisais keliavo 64 tūkst. keleivių, kai, palyginimui, analogišką 2019 m. mėn. – 65 tūkst. Tai rodo, kad užsakomųjų skrydžių rinka jau pasiekė savo prieš-pandeminį lygį, nes antroje šių metų pusėje mėnesiniai rodikliai buvo beveik identiški 2019 metams.“ – teigia A. Stikliūnas.

Jis taip pat priduria, kad vertinant skrydžių skaičius pastebima, kad kai kuriais šių metų mėnesiais užsakomųjų skrydžių skaičius net viršijo tuos srautus, kurie buvo fiksuoti 2019 m. Per 11 šių metų mėnesių pavyko atstatyti apie 60 proc. analogiško laikotarpio srauto, kuris buvo fiksuotas 2019 m., o vertinant turimus duomenis ir remiantis tarptautinių organizacijų prognozėmis, per artimiausius penkerius metus užsakomųjų skrydžių sektoriaus metinis augimo koeficientas turėtų siekti 5 proc.

Atostogas planuoja iš anksto

Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė pastebi, kad pastarieji metai tapo išbandymu visam turizmo sektoriui. Tačiau, jos teigimu, nuo 2021 m. antrojo ketvirčio, kuomet spartėjo vakcinacijos tempai, testavimas tapo plačiai prieinamas bei įvestas Europos Sąjungos COVID skaitmeninis pažymėjimas, kelionių organizatoriai stebėjo ganėtinai greitą turizmo rinkos atsigavimą. Šiuo metu lietuviai planuoja atostogas iš anksto, o tai džiugina ir nuteikia optimistiškai.

„Pastebime, kad pandemijos metu išaugo su kelionių organizatoriais keliaujančių lietuvių skaičius. Net tie keliautojai, kurie anksčiau planuodavo atostogas savarankiškai, šiuo metu renkasi keliones su kelionių organizatoriumi – jie įvertina patrauklią kainodarą, tiesioginių užsakomųjų skrydžių patogumą bei kelionių organizatorių suteikiamas garantijas ir įsipareigojimus keliautojams, kurių negali suteikti reguliariųjų skrydžių bendrovės.“ – sako M. Plepytė-Rainienė.

Jos teigimu, lapkričio pabaigoje startavus išankstiniams vasaros kelionių pardavimui per pirmas savaites buvo fiksuotas labai didelis susidomėjimas ir spartus užsakymų skaičiaus augimas. M. Plepytės-Rainienės nuomone, tai patvirtina, kad gyventojai jau linkę planuoti savo keliones iš anksto ir pasinaudoti kelionių organizatorių suteikiamomis palankiomis sąlygomis įsigyti ateities keliones.

„Populiariausiomis kryptimis 2022 metų vasaros sezonui ir toliau išlieka puikiu kainos ir kokybės santykiu garsėjanti Turkija, Graikijos salos, Bulgarijos kurortai, po pauzės grįžta Tunisas. Taip pat Maljorka, Madeira, Juodkalinija, Italijos, Ispanijos bei Portugalijos kurortai, temperamentingasis Sakartvelas bei universalusis Egiptas. Džiugu pastebėti, kad kitų metų vasarai atostogų krypčių pasirinkimas yra toks pats platus kaip ir prieš-pandeminiu laikotarpiu.“ – sako M. Plepytė-Rainienė.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2020 metais Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mln. keleivių ir 30 tūkst. skrydžių.


Lietuvos oro uostų informacija
Susisiekimo ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode