Siekiama, kad įmonių pavadinimai būtų sudaromi visomis lotynų kalbos abėcėlės raidėmis

Šiandien Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui Lietuvoje registruojamų įmonių pavadinimus leisti sudaryti užsienio kalba lotynų kalbos abėcėlės raidėmis. Šiems Civilinio kodekso ir Valstybinės kalbos įstatymo pakeitimams dar turi pritarti Seimas. 

„Teisę sudaryti pavadinimus užsienio kalba lotynų kalbos abėcėlės raidėmis Lietuvoje galėjo tik įmonės, susijusios su užsienio juridiniu asmeniu. Vis dėlto šie pavadinimai užsienio kalba yra aktualūs ir kitoms įmonėms, ypač toms, kurios vykdo tarptautinį verslą: eksportuojančioms įmonėms, startuoliams. Didelė dalis verslo veikia globalioje rinkoje, todėl šios egzistuojančios dirbtinės kliūties pašalinimas leistų Lietuvai pagaliau priartėti prie kitų Europos Sąjungos valstybių standarto, kuris seniai leidžia įmonių pavadinimų registraciją lotyniškais rašmenimis“,  – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Šiuo metu sudarant bendrovių pavadinimus lotyniškus rašmenis leidžiama naudoti kone visose, tai yra 21-oje iš 27-ių, ES narėse, tarp jų kaimyninėse Latvijoje, Estijoje, taip pat Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje. Skaičiuojama, kad iki 2019 metų dėl galiojančių reikalavimų buvo atmetama net 10 proc. teikiamų registruoti įmonių pavadinimų, todėl įmonės buvo priverstos registruotis užsienyje – taip mūsų valstybė prarado mokesčių, ekonominio potencialo. 

Taigi šiandien priimti įstatymų pakeitimai, kuriuos dar svarstys Seimas, teigiamai atsilieptų verslo sąlygoms ir jo plėtrai, nes lotynų abėcėlės raidėmis sudaryti įmonių pavadinimai taptų lengviau suprantami ir atpažįstami. Taip būtų sudaromos didesnės galimybės Lietuvos įmonių konkurencingumui tarptautiniu mastu.  

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode