Vasarį Kuršių marias užteršė termofikacinis vanduo su rūsio grindų nuosėdomis – AAD

Vasarį į Kuršių marias tekėjo ir jas užteršė termofikacinis vanduo su rūsio grindų nuosėdomis, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Tokius vertinimus Klaipėdos aplinkosaugininkai pateikė atlikę neplaninius įmonių „Klaipėdos vanduo“ ir „Klaipėdos energija“ rajoninės katilinės patikrinimus. 

„Pagal AB „Klaipėdos energija“ patikrinimo metu pateiktus paaiškinimus ir įmonės operatyvinio žurnalo duomenis buvo nustatyta, kad katilinės eksploatavimo metu vasario 2 d. buvo atliekami vandens šildymo katilo plovimo darbai, kurių metu termofikacinis vanduo kartu su rūsio grindų nuosėdomis per AB „Klaipėdos vanduo“ eksploatuojamus paviršinių nuotekų tinklus pateko į Kuršių marias“, – rašoma pranešime.

Aplinkosaugininkams ištyrus iš katilų skyriaus rūsio paimtus mėginius, nustatyta, kad nuosėdose vyravo silicio ir geležies oksidai.

„Atliktais laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad nuplautos nuosėdos, kuriose vyrauja smėlio ir geležies oksidai, turėjo įtakos į Kuršių marias patekusių teršalų gelsvai spalvai, taip pat termofikacinio vandenio paruošimui naudojamas natrio chloridas, o šių teršalų buvo nustatyta ir Kuršių marių vandens mėginyje ties išleistuvu Nr. 4“, – teigiama pranešime.

Departamento teigimu, tokiu būdu „Klaipėdos energija“ katilinės gamybinės nuotekos per „Klaipėdos vanduo“ eksploatuojamus paviršinių nuotekų tinklus į Kuršių marias buvo išleistos be apskaitos ir kontrolės, neturint tinklų operatoriaus sutikimo.

Dėl padaryto pažeidimo „Klaipėdos energija“ atsakingam asmeniui bus taikoma administracinė atsakomybė, kuri siekia nuo 150 iki 300 eurų.

Paviršinių nuotekų tvarkymo reglamento pažeidimas nustatytas ir bendrovėje „Klaipėdos vanduo“. Įmonės atsakingam asmeniui bus taikoma administracinė atsakomybė, kuri siekia nuo 170 iki 1170  eurų.

Be to, „Klaipėdos energija“ turės atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri bus apskaičiuota patikslinus išleistų nuotekų kiekį. Jis preliminariai siekia nuo 100 iki 300 kubinių metrų.

Departamento duomenimis, Kuršių marių būklė šioje vietoje stebima ir toliau. 

Apie iš iš „Klaipėdos vandens“ lietaus nuotekų vamzdžio ištekėjusius nežinomos kilmės teršalus pranešta vasario pradžioje.

aad.lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode