„Nuo liepos 1 d. turinčiame įsigalioti naujajame Darbo kodekse numatoma teisė išeiti mokymosi atostogų darbuotojams, kurie mokosi pagal formaliojo švietimo programas, taip pat iki penkių darbo dienų ir tiems, kurie dalyvauja neformaliojo suaugusiųjų švietimo programose. Jei darbuotojas įmonėje dirba penkerius ir daugiau metų, už mokymosi atostogas iki dešimt darbo dienų per vienus darbo metus jam paliekama ne mažiau kaip pusė darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
Pagal dabar galiojančią tvarką, darbuotojai gali eiti mokymosi atostogų stojamiesiems egzaminams į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas pasirengti ir laikyti bei bendrojo lavinimo mokyklose ar nustatyta tvarka įregistruotose aukštesniosiose ir aukštosiose mokyklose egzaminams, laboratoriniams, įskaitoms laikyti, tačiau mokymosi atostogos už neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas nepriklauso ir nėra įpareigojimo darbdaviui už mokymosi atostogas mokėti darbo užmokestį.
„Naujoji tvarka vyresniems darbuotojams leis ne tik kelti savo kvalifikaciją, tačiau įgyti ir naujų moderniai darbo rinkai būtinų įgūdžių, todėl iškilus grėsmei netekti darbo, susirasti naują būtų lengviau. Jauni darbuotojai, ypač paskutiniųjų kursų studentai, taip pat turės daugiau galimybių derinti studijas ir darbą, tiek eidami mokymosi atostogų, tiek pasirinkdami jiems parankų darbo laiko režimą, pavyzdžiui, lankstų darbo grafiką“, – apie naujojo darbo santykių reglamentavimo galimybes pasakoja viceministrė E. Radišauskienė.
Pagal naująjį Darbo kodeksą, dalinis apmokėjimas už mokymosi atostogas dalyvaujant neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje privalomas, jeigu yra susijęs su darbuotojo kvalifikacijos kėlimu.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija